Fotokronika

Kandydat do Sejmu RP

W naszym gospodarstwie

Poselskie wspomnienie 1993-1997

Ślubowanie myśliwego 1995

W ludowym stroju

Dość często podczas wydarzeń publicznych ubieram ludowy strój. Noszę go zamiast garnituru dla podkreślenia wagi wydarzeń, w których biorę udział, czy to wizyta w Warszawie, Krakowie czy też procesja Bożego Ciała lub Pasterka. Chcę, żeby moi synowie i wnuki podobnie jak ja, byli dumni ze swoich chłopskich korzeni.


Niespodzianki na 50. urodziny

Z owieczkami na hali

Z wicepremierem Januszem Piechocińskim

Gratulacje od Prezydenta RP

W dwudziestolecie przyznania tytułu mistrza krajowego Agroligi mój sukces z 1993 r. powtórzył syn Roman. Podczas finałowej gali konkursu Agroligi 2013 z całą rodziną odebraliśmy tytuł wicemistrza krajowego w kategorii „rolnicy”.
Gratulacje składał nam Prezydent RP Bronisław Komorowski. Nie ukrywałem w tej chwili wzruszenia i ojcowskiej dumy, że Romek wraz z drugim synem Tomkiem i synową Magdą kontynuują rodzinną tradycję pracy w gospodarstwie.


Bieg to zdrowie

Po pięćdziesiątce zacząłem biegać na dłuższych dystansach. Dla zdrowia i dla przyjemności. Znajomi w okolicznych wsiach widząc mnie truchtającego po drogach i bezdrożach pytali się nawet czy mi auto skradziono, skoro odwiedzam ich pieszo, a nie za kierownicą… Zaprawiony już nieco w bieganiu w 2014 roku wystartowałem w Festiwalu Biegowym w Krynicy-Zdroju w biegu spod Góry Parkowej do Muszyny, na 10-kilometorwej trasie rywalizując m.in. z byłym wicepremierem prof. Grzegorzem Kołodką. Zająłem nawet wśród weteranów niezłe miejsce, ale tu nie wynik był ważny, ale sam udział, frajda sportowa. 5 października br. pobiegłem w VI Zawodach „Sądecka Dycha” ze Starego do Nowego Sącza. Wszystkich uczestników witano na sądeckim Rynku gorącymi brawami.


Największa pasja - konie

Rodzina

Dożynki w Piwnicznej-ZdrojuW roli radnego

Jubileusz OSP w Maszkowicach

W ostatnią niedzielę sierpnia byłem na jubileuszu 85-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Maszkowicach, w gminie Łącko, z której pochodzi moja żona. Do wyremontowanej z funduszu samorządu województwa „Małopolskie remizy 2015” strażnicy zjechali się goście z bliższej i dalszej okolicy, także z powiatu, posypały się odznaczenia. Mnie przypadło w udziale wręczenie Medalu Małopolski i węża strażackiego. Druhowie z Maszkowic z prezesem Grzegorzem Piechniczkiem i naczelnikiem Józefem Nowakiem są od lat ofiarnymi działaczami, nieszczędzącymi czasu i wysiłku na rzecz dobra publicznego, nie tylko walcząc z ogniem, powodziami i innymi zagrożeniami, ale też angażując się w poczynania kulturalne, inicjatywy społeczne, życie towarzyskie. Jak to mówią: Gaszą pożary, rozpalają serca…

Na Agropromocji w Nawojowej

Od początku, czyli od 1991 r. uczestniczę w Agropromocji, największej w Małopolsce rolniczej imprezie promocyjno-handlowej, organizowanej corocznie na początku września. Pamiętam, że na początku gromadziła ona ok. 100 wystawców, dziś – ok. 320 tys. i 30 tys. zwiedzających. Spotkałem tu starych znajomych, kolegów rolników i ciekawskich mieszczuchów. Jedni oblegali wystawy i kiermasze, oglądali pokazy specjalistyczne, inni oklaskiwali występujące na scenie zespoły folklorystyczne. Ponarzekaliśmy na suszę i biurokrację w urzędach. Mnie przypadła odpowiedzialna rola… jurora w ogólnopolskim konkursie strzyżenia owiec. Pogratulowałem serdecznie laureatom konkursów na najlepsze gospodarstwa ekologiczne i agroturystyczne, przypominając sobie niemałą satysfakcję i radość, jaką dostarczyła mi Agropromocja w 2012 r., gdy gospodarstwo, które prowadzę z synami, zostało laureatem wojewódzkiej edycji rolniczo-ekologicznego konkursu „Agroliga 2012” w kategorii „Rolnik”.
Z zainteresowaniem obejrzałem m.in. jagody kamczackie i malino jeżyny wystawione przez Sadowniczy Zakład Doświadczalny w Brzeznej, bogatą paletę produktów miodowych z gospodarstw pasiecznych „Barć” z Kamiannej i „Sądecki Bartnik” ze Stróż i przede wszystkim z zaprzyjaźnionego „Huzara” z Nowego Sącza, którego energiczni i mądrzy prezesi Staszek Florczyk i Adam Maciuszek handlują z powodzeniem z wielkimi sieciami handlowymi Biedronka, Carrefour, Auchan, a kilka lat temu wprowadzili na rynek produkty spirytusowe m.in. miodówkę i śliwowicę, dają zatrudnienie blisko stu osobom. Później posmakowałem znakomitych potraw regionalnych (kapusta z grzybami i grochem jaśkiem, jucha z żeberkami, jagnięcina, mniam, mniam…) przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich. Spotkania w Nawojowej dają okazję do nawiązania kontaktów handlowych, wymiany doświadczeń, zapoznania się z nowinkami rolniczymi i hodowlanymi, obejrzenia pokaźnego dorobku nowosądeckiego i małopolskiego rolnictwa i wiejskiej twórczości.


Na Festiwalu Biegowym w Krynicy 2015

Doroczne Święto Owocobrania w Łącku

Jesień Grybowska

Dni Huculskie w Regietowie

Piknik Wdzięczności w Kosarzyskach, organizowany przez Stowarzyszenie Nasz Dom

Zawody młodzieżowych drużyn pożarniczych w Starym Sączu

Promocja publikacji „Nadpopradzkie jadło. Smaki naszego dzieciństwa.”

Redyk bacowski, Leśnica - Groń